Систем за близина за вилушкари

Краток опис:

Флексибилни заштитни зони што може да се конфигурираат
UWB технологија за максимална прецизност
Создава зона од 360 степени, без видливост
Предупредувања од пешак до камион и од камион до камион
За секаков вид на индустриски камион, марка или возраст


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис

Системите за предупредување за пешаци се дизајнирани да ги предупредуваат возачите на виљушкар кога вработен е во близина.Работи така што ги информира возачите на виљушкарот со звук, вибрации и трепкачки светла кога лицето што ја носи електронската ознака е во избраниот опсег.

Карактеристики

✔ Паметна технологија
Специјално дизајнирани за опасни работни средини, системите за предупредување за пешаци користат RFID и електронски сензори за ознаки за вилушкари и други возачи на возила за да знаат точно кога пешаците се во близина.

✔ Лесна свесност
Кога може да стапите во контакт со пешак додека возите на работното место, системот за предупредување за пешаци ве предупредува со низа вибрации, звуци и светла кои трепкаат за јасно да ви го покажат овој ризик.Ова се поврзува со пешакот што ја носи електронската ознака кога е во домет.

✔ Прилагодливи опсези
Во зависност од вашето конкретно работно место и барања, растојанијата за системот за предупредување за пешаци може соодветно да се прилагодат.Овој опсег вклучува некаде од 1 до 50 m.

✔ Спречува повреди и пореметувања
Одржувајте го работниот тек мазен и без повреди благодарение на технологијата PAS.Ова е особено идеално за работни места со висок ризик, предупредувајќи го и возачот/операторот и пешаците за спречување на несреќи.Понатаму, може да се користи за сите посетители кои доаѓаат на работното место кои можеби не се толку свесни како вашите работници.

✔ Широка апликација
Нашата PAS технологија може да се примени во секое високоризично опкружување, вклучително и индустриско, производство, утовар/истовар, слаба видливост и сите области на производна линија.Секаде каде што генерално има вилушкари и пешаци во близина, особено просторите кои имаат малку простор за маневрирање, треба да го користат овој систем како мерка на претпазливост за поголема безбедност.


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

    на

    Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја.